maj26

Inwestycja w ziemię się opłaca

dodano: 26 maja 2014 przez kazaczek


Wśród wielu możliwych form inwestowania posiadanych prze nas środków finansowych, do dyspozycji mamy miedzy innymi zakup ziemi.

Zdaniem specjalistów, którzy znają się dobrze na inwestowaniu to właśnie zakup gruntu jest najlepszą szansa na wzbogacenie się. Oczywiście, zakup ziemi może być zatem dobrą lokatą kapitału, jednak trzeba się liczyć z tym, że jest to inwestycja długoterminowa. Zatem musimy uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na przyszłe zyski, które prędzej, czy później zostaną osiągnięte?.

Do zakupu ziemi w tej chwili zachęcają rosnące ceny gruntów, a warto tutaj przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, iż zysk z tej inwestycji jest znacznie większy, niż np. w przypadku lokat bankowych.

Ceny ziemi zależą głównie od koniunktury. W tej chwili gospodarka światowa bardzo powoli wychodzi z kilkuletniej stagnacji i pojawia się szansa na zdobycie gruntów w atrakcyjnych cenach, które w przyszłości dadzą inwestorom pokaźne zyski. Specjaliści od inwestowania wiedzą doskonale, że zakup ziemi to znacznie lepszy pomysł od nabycia papierów wartościowych, takich jak na przykład akcji lub obligacji, czy też  złota.

Oczywiście, każdy samodzielnie musi decydować o tym, na co przeznaczy swoją gotówkę. Stopa zwrotu w przypadku lokat objęta jest niestety podatkiem Belki, który zjada aż 19 procent zarobionych z kapitalizacji odsetek pieniędzy.

W związku z tym, zdecydowanie lepszym pomysłem jest zakupienie ziemi, która w tej chwili nie jest droga, a za kilka lat jej ceny mogą zdecydowanie mocno pójść w górę

 

Forest edge
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy